koniec A. Schmiedlová – D. Vekić
0:2
(4:6, 0:6)
Komentuje: Filip Kosnáč

Anna Karolína Schmiedlová v dnešnom semifinále olympijského turnaja vo dvojhre žien jednoducho nemala žiadnu šancu proti skvelo hrajúcej Donne Vekičovej, ktorá dnes triafala jeden víťazný úder za druhým. Vekičovú podržalo aj veľmi dobré podanie a Schmiedlovú nepustila ani k jedinému brejkbalu. Na víťazstvo v prvom sete Vekičovej stačil jeden brejk, ale druhý set už bol absolútnou demoláciou, keďže Schmiedlová v ňom schytala nepopulárneho kanára a získala v ňom iba šesť bodov. Treba však vyzdvihnúť, akým spôsobom sa Vekičová pri tak krátkom čase pripravila na tento zápas, keďže vôbec na nej neboli badať známky únavy a po celý čas sa veľmi dobre pohybovala. Schmiedlovú tak čaká veľmi ťažká súperka v súboji o bronz v podobe svetovej jednotky Igy Swiatekovej z Poľska, ktorá dnes zlyhala a jej sen o zlate sa rozplynul, ale pravdepodobne si bude chcieť veľké sklamanie vynahradiť aspoň bronzom. Čaká nás aj veľmi zaujímavé finále a v súboji o zlato sa tak stretnú Qinwen Zheng s Donnou Vekičovou a pred turnajom by takéto finálové zloženie tipoval asi málokto, ale finále z dvojhry žien na olympijskom turnaji v Paríži 2024 poputuje do Číny alebo Chorvátska. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám ešte príjemný zvyšok večera!

Koniec zápasu

0:6
Následne však Donna Vekičová trafila šieste eso v zápase, ktorým zakončila semifinále olympijského turnaja vo dvojhre žien a po jasnom víťazstve 6:4 a 6:0 nad Annou Karolínou Schmiedlovou chorvátska tenistka postupuje do boja o zlato! Schmiedlová sa v boji o bronzovú medailu stretne so svetovou jednotkou Igou Swiatekovou.

15-40
Schmiedlová aj za tohto stavu zabojovala a forhendovým returnom prinútila Vekičovú k chybe.

0-40
Vekičová si tvrdým forhendom vynútila chybu Schmiedlovej a v tejto chvíli má tri mečbaly!

0-30
Priamy bod pre Vekičovú.

0-15
Vekičová začína podanie na víťazstvo skvelým dropshotom, ktorým zakončila dlhú výmenu.

0:5
Koniec prestávky, podávať bude Donna Vekić.

0:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:5
Napokon forhend Schmiedlovej letel do siete a Vekičová bude podávať za stavu 5:0 na postup do finále, keď v druhom sete slovenskej tenistke hrozí kanár!

15-40
Schmiedlová zaznamenala tretiu dvojchybu v zápase a darovala Vekičovej ďalšie dva brejkbaly!